Викуп фірми

Викуп фірми в Києві і по Україні

Які особливості виникають при викупі корпоративних прав фірми?

Для початку важливо визначитися з тим, що ж таке корпоративні права. Під таким поняттям виступають ті права, частка яких прописана в статуті компанії. Такі права включають в себе право на участь в управління компанією, на отримання певних доходів у компанії, а також майна, яке передбачається для учасника в тому випадку, якщо компанія збанкрутує або буде ліквідована за законом. Також в такі права входять і інші аспекти, які передбачаються статутом або законодавством нашої країни.
У зв’язку з тим, що особливості, за якими відбувається передача корпоративних прав, безпосередньо залежить від типу компанії, необхідно детальніше розглянути кожен варіант.

выкуп компании КиевДля того щоб продати частку в компанії, яка працює по типу ТОВ, необхідно укласти відповідний договір купівлі-продажу своїх прав в компанії. Таким чином, порядок продажу частки в статутному капіталі компанії, регулюється законом під номером 20 і 21 Закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».
Учасник компанії має право продати чи іншим чином віддати свою частку в статутному капіталі компанії одному або декільком іншим співзасновникам фірми. Співзасновник компанії має позачергове право на покупку частки або її частини, перед тим, як вона буде запропонована сторонній особі.
У тому випадку, якщо кілька учасників фірми захочуть придбати частку, вони повинні зробити покупку частки, яка пропорційна розміру тих часток, якими вони вже володіють в компанії.

Той учасник компанії, який вирішив продати свою частку в статутному капіталі фірми, зобов’язаний сповістити в письмовому вигляді всіх інших учасників компанії, а також надати інформацію про вартість і розмір частки, яку планує продати, також оповістити і про інші нюанси угоди, якщо такі є. У тому випадку, якщо жоден з учасників компанії не має наміру зробити покупку частки в компанії, він повинен сповістити про це продавця протягом одного місяця після отримання інформації про продаж. При цьому, в тому випадку, якщо учасник компанії не виявив ініціативи для покупки частки в протягом місяця з моменту отримання заяви про продажу, він висловлює свою згоду на продаж такої частки іншим людям, які не є учасниками компанії. При цьому, така людина, яка купить частку, зобов’язується виконати покупку на тих же умовах, які пропонувалися учасникам компанії.
У тому випадку, якщо учасник компанії, який має намір продати свої права, отримав письмову заяву від іншого учасника про те, що він бажає зробити покупку частки, в такому випадку, протягом одного місяця обидві сторони зобов’язуються провести операцію на тих умовах, які були прописані заздалегідь, вони відповідають законодавству та статуту фірми.

У тому випадку, якщо учасник компанії ухиляється від продажу частки в компанії, покупець має повне право звернутися до суду, подавши позов про те, що бажає визнати угоду про купівлю-продаж недійсною.
У тому випадку, якщо покупець ухиляється від виконання домовленостей, які прописані в договорі угоди, продавець може виконати продаж сторонній особі на тих умовах, які раніше пропонувалися іншим учасникам компанії.
Учасник компанії також може зажадати через суд переклад права на покупку на себе в тому випадку, якщо переважні права на купівлю частки в компанії були порушені. Позовна давність такої процедури становить один рік.

Як зареєструвати зміни в установчій документації компанії при викупі фірми в Києві?

У тому випадку, якщо проводиться викуп частки фірми одним з учасників компанії, це несе за собою зміни в складі учасників, а значить і внесення змін в установчу документацію компанії, які проходять перереєстрацію в Єдиному Державному реєстрі.
Для того щоб це відбулося, необхідно надати представнику державної реєстрації такої пакет документації:

  • Реєстраційну картку, яка повністю заповнена на те, щоб державний реєстратор справив зміни в установчій документації компанії;
  • Оригінальну версію або ксерокопію рішення про те, що повинні бути внесені зміни в установчу документацію компанії, а саме протокол загальних зборів;
  • Договір на продаж і покупку корпоративних прав;
  • Оригінальні версії установчої документації з позначкою про реєстрацію;
  • Установча документація в новій версії;
  • Документ, який підтверджує оплату збору за реєстрацію.

Про те, що були внесені зміни в установчу документацію, необхідно повідомити державного реєстратора в строк, який відповідає трьом дням з моменту прийняття такого рішення.

Податкові збори при викупі фірми в Україні

Оподаткування договору з купівлі-продажу корпоративних прав, регулюється за допомогою закону під номером 170.2. Це пов’язано з тим, що пакет цінної документації або права, які виражені в інших формах, є інвестиційним активом,  згідно з положенням з Кодексу.
Облік загального результату у фінансовому вигляді при операціях, які включають в себе інвестиційні активи, повинен вестися платником податків особисто, окремо від решти прибутку і витрат. Період для складання звітності становить один рік.

Прибуток інвестиційного характеру має прораховуватимуться як позитивної різниці між доходом від продажу прав в компанії, а також їх вартістю. Тому підлягає выкуп доли в компанииоподаткуванню податком в розмірі 18% згідно зі ставкою фізичної особи.
В як податковий агент платника податків, є така людина, яка здійснює операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного фахівця з цінних паперів, а також щодо банківських операцій. Такий професійний фахівець при виплаті платнику податків доходу за куплені у нього інвестиційні активи, повинен враховувати всі витрати, які підтверджуються відповідною документацією такого платника податків за покупку таких активів.

Ведення зобов’язань такого податкового фахівця для професійного фахівця з цінними паперами, включаючи банківські структури, не звільняє платника податків від зобов’язань по декларуванню результативності всіх операцій з придбання або продажу інвестиційних активів, які були здійснені протягом податкового року на території нашої країни, а також за її межами.

Порядок, за яким здійснюється оподаткування юридичною особою-платником податків на дохід операцій з торгівлі в сфері цінних паперів, а також іншими видами корпоративних прав, визначається згідно зі статтею під номером 153 ПКУ. В такому випадку, під поняттям «доходи», прийнято розуміти ту суму доходів або вартості майна, які були отримані під час продажу, обміні або при іншому способі відчуження корпоративних прав, в також вартості всіх матеріальних благ або активів в нематеріальному вигляді, які можуть бути передані платнику податків у зв’язку із вчиненням такого продажу, обміну або іншого виду відчуження. У число доходів також будуть включені будь-які заборгованості платника податків, яка погашається за допомогою такого продажу, обміну або відчуження. При цьому, витратами є сума або вартість майнового наявності, яка оплачується платником податків продавцю корпоративних прав, у вигляді компенсації їх вартості. Також до складу витрат вписується і та сума боргів, яка виникає через викупу фірми.

Платник податків зобов’язується вести власний облік фінансових результатів по кожній із операцій з цінними паперами. При цьому важливо відокремлювати види цінних паперів та інших видів корпоративних прав. Всі операції, які пов’язані з акціями, ведуться в числі інших, що не відносяться до цінних паперів операцій з корпоративними правами. Дохід від продажу корпоративних прав, повинен бути включений до складу доходу платника податків за результатами періоду звітності.

Що стосується тих осіб, які оплачують єдиний податок, в такому випадку, всі доходи, які отримані від угоди по викуп корпоративних прав фірми, прирівнюються до доходів платника податків, а значить, обкладаються єдиним податком, який становить від 3% до 5%.

 

Замовити послугу “Викуп компаній”

 

Заказать звонок
close slider