Продаж компаній

Продаж компаній Київ і вся Україна

Продаж компанії в Києві – це угода на основі цивільно-правової сфери з укладенням договору про купівлі-продажу корпоративних прав. Вона полягає у тому, щоб продавець міг передати свої права власності на частку в компанії покупцеві. Якщо говорити просто і коротко, то корпоративні права – це такі, які дозволяють їх власникові здійснювати участь в управлінні компанією, а також контролювати господарську діяльність, отримувати доходи, право на отримання майна в тому випадку, якщо компанія буде ліквідована або збанкрутує. Крім того, існують і інші права, які регулюються статутом компанії і чинним законодавством нашої країни.

Продажа компаний КиевКорпоративні права також можуть передаватися, як і будь-яке інше майно людини. З цієї причини є можливість їх продати, передати в дар, закласти і так далі. При відчуженні прав потрібно виконати певний порядок дій, під час укладання угоди. Всі етапи оформлення регламентуються чинним законодавством і можуть коригуватися в залежності від правил, які прописані в статуті компанії. Необхідно більш детально розглянути процес продажу своїх прав в компанії.

Людина, яка має намір виконати продаж частки в компанії, зобов’язаний сповістити про це учасників компанії не менше, ніж за один місяць до цього. Таке сповіщення виконується за допомогою подачі заяви, з відповідною інформацією на загальних зборах компанії. Перед тим, як приступити до укладання угоди щодо виходу з компанії і передачі своїх прав, необхідно пам’ятати про те, що подібні права є об’єктом, який відноситься до спільної часткової власності. Завдяки такому поняттю, всі учасники компанії мають першочергове право на купівлю корпоративних прав у учасника.

У тому випадку, якщо продаж компанії здійснюється іншим особам, які не є учасниками компанії, тоді продавцю потрібно отримати відмову від усіх учасників компанії, який буде завірений нотаріусом. У таку відмову вони повинні вказати, що готові відмовитися від частки в статутному капіталі компанії. У тому випадку, якщо така відмова не буде отриманий, а продавець передасть права стороннім особам, такий договір може бути визнаний недійсним, а продавець понесе відповідне адміністративне або кримінальне покарання.
При цьому продавець, повинен в офіційній формі сповістити всіх учасників компанії про те, які формальні умови існують в договорі, наприклад, про розмір частки, про вартість покупки і так далі.
У тому випадку, якщо продавець має намір продати всі 100% від своєї частки в компанії, тоді йому буде потрібно подати на загальних зборах заяву з складу учасників компанії, яке також буде завірено нотаріусом.

Продажа компаний УкраинаПісля того, як продавець отримати офіційну відмову від усіх учасників компанії про те, що вони не претендують на покупку подібних прав, необхідно провести загальні збори учасників компанії, на якому буде потрібно розглянути питання про продаж прав, а конкретніше: Отримати від зборів дозвіл на виконання продажу корпоративних прав, на вихід зі складу компанії, при продажу своєї частки в статутному капіталі, на включення до складу компанії нового власника прав, який виконав їх покупку, на затвердження нової версії статуту компанії в зв і з тим, що відбулася зміна учасників, перерозподіл частки кожного з них, а також на державну реєстрацію всіх виниклих змін. Всі ці аспекти прописуються в протоколі загальних зборів, а також буде потрібно, щоб всі підписи секретаря і голови, а також всіх учасників, були завірені нотаріально.
Після дотримання всіх формальностей, можна приступати до оформлення договору купівлі-продажу на права в компанії. Варто пам’ятати, що то законодавство, яке діє на сьогоднішній день, не вимагає того, щоб договір посвідчується нотаріально. З цієї причини обидві сторони, які беруть участь в укладенні договору, можуть виконати це просто в письмовій формі.

У тому випадку, якщо ж все-таки було прийнято рішення про те, що договір слід завірити нотаріально, то в такому випадку варто пам’ятати про те, що буде потрібно виплатити певну суму за послуги нотаріуса. Найчастіше така сума становить один відсоток від суми договору, а також плата окремо за послуги нотаріуса. Після цього здійснюється останній і завершальний етап оформлення, а саме процес державної реєстрації змін, в зв’язку з тим, що були продані корпоративні права.

Вище ми описали стандартну процедуру, за якою виконується продаж компанії в Україні. Однак важливо відзначити, що на практиці, будь-яка угода має ряд специфічних особливостей, які повинні виконуватися сторонами. Такі особливості необхідні для того, щоб ризики були мінімальними, а також для того, щоб договір не був визнаний недійсним після закінчення певного часу.

З цієї причини, в тому випадку, якщо ви бажаєте максимально заощадити свій час, гроші, а також отримати максимальні гарантії того, що 

всі ваші права і інтереси будуть захищені, в такому випадку вам обов’язково потрібно звернутися до наших професіоналів, які напевно допоможуть вам оцінити всі можливі проблеми, ризики, які безпосередньо пов’язані з оформленням договору про передачу своїх прав. Також ми гарантуємо максимально швидке оформлення і передачу корпоративних прав, що також значно заощадить ваш час.

Замовити послугу “Купівля продаж ТОВ”

 

Заказать звонок
close slider