Договір купівлі продажу підприємства

Договір купівлі продажу підприємства України

На сьогоднішній день такий вид угод не викликає ні в кого здивування і є досить частим видом домовленостей. Хоча ще недавно вони були дійсно рідкістю і викликали подив у всіх, хто про них чув, адже виходили за рамки стандартних дій. В основному, люди стали звикати завдяки тому, що з’явилося остаточне і чітке визначення такого поняття, як корпоративне право. Воно полягає в такому формулюванні: «Такий вид власності належить юридичній особі, є видом права на частину статутного капіталу, включає в себе можливість управляти і отримувати прибуток від такої юрособи». Також важливо відзначити, що таке право також поширюється і на ліквідацію по тим нормам, які встановлені законодавством. При цьому абсолютно не грає великої ролі, яка форма власності була обрана, а також не враховуються і інші нюанси даної сфери.

Для чого варто скласти договір купівлі-продажу підприємства?

Найбільш частою причиною для того, щоб скласти договір купівлі-продажу, є бажання змінити поточний склад керівництва в окремо взятій компанії. Для цього буде потрібно виконати оформлення необхідної документації, попередньо звернувшись за допомогою до професійного нотаріуса. Такий фахівець напевно знає всі тонкощі і основні етапи виконання подібної процедури.

Рекомендації нотаріуса з приводу продажу корпоративних прав підприємства в Україні

Необхідно розуміти, що подібний захід дозволить позбавити вас від виникнення різноманітних помилок і труднощів, які можуть виникати в процесі оформлення. На практиці можна відзначити, що в тому випадку, якщо буде допущена хоча б одна помилка, вона може привести до того, що весь документ можуть визнати недійсним. Кожній людині хотілося б уникнути таких наслідків, тому є необхідність скористатися допомогою справжнього професіонала. Крім того, таким чином, ви напевно зможете позбавити себе від ймовірності зіткнутися з шахраями. Будь-який професіонал ще на перших етапах зможе виявити будь-які незаконні дії або ті, які суперечать порядку створення, завдяки чому угода не відбудеться, і ви не втратите свої гроші. Додатково важливо виділити кілька причин, за якими часто звертаються до такої документації:
договор купли продажи ОООПри розподілі часток. Ви можете не визнавати цього факту, однак питання розподілу кожної частки, є напевно основним параметром при створенні договору про купівлі-продажу ТОВ. Необхідно пам’ятати, що кожна цифра, яка прописується в договорі, є реальним показником доходів і кількості майна, яке належить кожному засновнику. Це означає, що всі права повинні чітко розподілятися між керівниками компанії. Завдяки цьому ви зможете уникнути проблем і труднощів в майбутньому, адже всі, хто підписав договір, будуть чітко розуміти всі свої права і напевно будуть задоволені ними.
При регламентації передачі прав. Такий процес є досить складним, тому його навряд чи можна назвати незначним. Для того щоб отримати той результат, на який ви розраховуєте, а також для того, щоб задовольнити всі сторони, які беруть участь в угоді, необхідно брати до уваги багато чинників і нюансів, які впливають на договір. З цієї причини розробляється особлива послідовність етапів, які допомагають регламентувати всі послідовні кроки обох сторін.
Для дотримання всіх норм законодавства. Наприклад, багато хто при укладенні договору, навіть не підозрюють про те, що в тому випадку, якщо покупець прав знаходиться в шлюбі, йому обов’язково потрібно отримати дозвіл від своєї другої половини. Незважаючи на те, що такий нюанс може здатися зовсім незначним, він може поставити під сумнів законність всього договору, через що його взагалі можуть анулювати. Вказати на такі дрібниці і виконати правильне оформлення документа від початку до кінця, здатний тільки професіонал в юридичній сфері.

Які особливості в договорах купівлі-продажу підприємства існують в Україні?
Всі професіонали в юридичній сфері, рекомендують звертати увагу на одну дуже важливу деталь. Така деталь полягає в тому, що при укладенні такого договору, за фактом змінюється виключно складу учасників компанії. Що стосується капіталу компанії, то він залишиться тим самим. Також важливо розуміти, що кожен учасник має право відмовитися від своєї частки в компанії, на користь іншого учасника. При цьому йому не потрібно брати дозвіл у всіх інших учасників. Цей факт значно спрощує проведення даної процедури, знищуючи ймовірність виникнення різних суперечок і непорозумінь.
Крім того, кожен учасник компанії за чинним законодавством, має право на відчуження своєї законної частки для передачі іншим особам, які не є учасниками компанії. Однак такий варіант можливий тільки в тому випадку, якщо немає відповідних заборон, які внесені в діючий варіант статуту компанії.
Також варто відзначити, що будь-який учасник компанії має певне право на покупку частки в компанії позачергово. Єдине, про що варто пам’ятати, так це про те, що він зобов’язаний подати відповідну заяву протягом одного місяця після того, як інший учасник вирішив продати свою частку. У будь-якому випадку відповідну заяву потрібно встигнути подати для його розгляду. У тому випадку, якщо жоден з учасників компанії не подав такої заяви, право на покупку переходить до інших людей, які не є учасниками компанії. Вони отримують можливість купити цю частку в компанії.

Які труднощі можуть виникнути при укладанні договору купівлі продажу підприємства?
Найбільш поширеною і важливою причиною для скасування договору, є відсутність оплати, яка прописана в договорі, в ті терміни, які в ньому вказані. Саме така послідовність подій вважається професіоналами найбільш частим і вагомою підставою для того, щоб та сторона, яка продає свої корпоративні права, прийняла рішення про розірвання договору та визнання його недійсним.
Крім цього, під час перевірки документів, можливо, утворюються деякі невідповідності або помилки, які також можуть бути підставою для того, щоб анулювати договір. Для того, щоб такій ситуації не відбулося, обов’язково звертайтеся до справжніх професіоналів, які допоможуть виконати оформлення договору правильно і послідовно.

 

Замовити послугу “Купівля продаж ТОВ”